کتاب فطرت
می شود این قدر مهربان نباشی؟
18500
 • وضعیت: موجود
خرید

  می شود این قدر مهربان نباشی؟

  این مجموعه (طعم شیرین خدا) بنا داره با تکیه به آیات قشنگ قرآن و حدیثای پر از نور اهل بیت علیهم السلام خدا رو معرّفی کنه و از معرّفی خدا به معرّفی ابعاد مختلف دین هم برسه.
   کتاب دوم این مجموعه  که الآن تو دست شماست، در بارۀ  دو تا موضوع مهم صحبت می‌کنه: یکی همراهی خدا با بنده‌هایی که دوست دارن از زمین به آسمون سفر کنن و یکی هم در بارۀ مهربونی عمومی خدا که به همۀ بنده‌هاش می‌رسه.

  رحمت رحمانی خدا، خیلی عجیبه! وقتی بهش فکر می‌کنیم، تازه متوجّه می‌شیم چه قدر از خدا و اهل بیت علیهم السلام فاصله گرفتیم و چه قدر دین رو اشتباه فهمیدیم. بعضیا به دین، نگاه خشونت‌آمیز دارن و فکر می‌کنن دین و خشونت با هم عجینَن و اصلاً چهرۀ غالب و اصلی دین، همون جنبۀ خشونتی‌شه.
  آره، تو دین، برخورد تند و خشنم هست، خدا اهل انتقام گرفتنم هست، عذابم داریم، جهنّمم هست؛ امّا برا کی و تو چه مرحله‌ای؟ خدا از فرعون انتقام گرفت؛ امّا کِی؟ برا قوم نوحَم عذاب فرستاد؛ امّا چه زمانی؟  
  نوح، نهصد و پنجاه سال حرف می‌زنه و دعوت می‌کنه، قبول نمی‌کنن. بعد، خدا عذابشون می‌کنه. این نهصد و پنجاه سال رو نمی‌بینیم؛ ولی اون عذابه رو می‌بینیم و به مردمم، اون عذابه رو نشون می‌دیم. تو قصّۀ نوح، بچّه‌های ما الآن بیشتر، قصّۀ توفان رو می‌دونن یا اون نهصد و پنجاه سال صبر خدا رو؟
  تو داستان فرعونم اون همه فرصتی رو که خدا به فرعون و دور و بریاش داد، رها می‌کنیم و می‌ریم سراغ عذابی که فرستاد. ما ذهن بچّه‌ها رو هم تو این قصّه‌ها طوری مدیریت کردیم که بیشتر، برخورد تند خدا با این اقوام و آدما تو ذهنشون برجسته شده تا مهربونی خدا نسبت بهشون.

  تعداد صفحات 239
  قیمت 15000
  دانلود خلاصه کتاب می شود این قدر مهربان نباشی؟
  نظرات