کتاب فطرت
می شود این قدر مهربان نباشی؟
15000
 • وضعیت: موجود
خرید

  می شود این قدر مهربان نباشی؟

  این مجموعه (طعم شیرین خدا) بنا داره با تکیه به آیات قشنگ قرآن و حدیثای پر از نور اهل بیت علیهم السلام خدا رو معرّفی کنه و از معرّفی خدا به معرّفی ابعاد مختلف دین هم برسه.
   کتاب دوم این مجموعه  که الآن تو دست شماست، در بارۀ  دو تا موضوع مهم صحبت می‌کنه: یکی همراهی خدا با بنده‌هایی که دوست دارن از زمین به آسمون سفر کنن و یکی هم در بارۀ مهربونی عمومی خدا که به همۀ بنده‌هاش می‌رسه.

  رحمت رحمانی خدا، خیلی عجیبه! وقتی بهش فکر می‌کنیم، تازه متوجّه می‌شیم چه قدر از خدا و اهل بیت علیهم السلام فاصله گرفتیم و چه قدر دین رو اشتباه فهمیدیم. بعضیا به دین، نگاه خشونت‌آمیز دارن و فکر می‌کنن دین و خشونت با هم عجینَن و اصلاً چهرۀ غالب و اصلی دین، همون جنبۀ خشونتی‌شه.
  آره، تو دین، برخورد تند و خشنم هست، خدا اهل انتقام گرفتنم هست، عذابم داریم، جهنّمم هست؛ امّا برا کی و تو چه مرحله‌ای؟ خدا از فرعون انتقام گرفت؛ امّا کِی؟ برا قوم نوحَم عذاب فرستاد؛ امّا چه زمانی؟  
  نوح، نهصد و پنجاه سال حرف می‌زنه و دعوت می‌کنه، قبول نمی‌کنن. بعد، خدا عذابشون می‌کنه. این نهصد و پنجاه سال رو نمی‌بینیم؛ ولی اون عذابه رو می‌بینیم و به مردمم، اون عذابه رو نشون می‌دیم. تو قصّۀ نوح، بچّه‌های ما الآن بیشتر، قصّۀ توفان رو می‌دونن یا اون نهصد و پنجاه سال صبر خدا رو؟
  تو داستان فرعونم اون همه فرصتی رو که خدا به فرعون و دور و بریاش داد، رها می‌کنیم و می‌ریم سراغ عذابی که فرستاد. ما ذهن بچّه‌ها رو هم تو این قصّه‌ها طوری مدیریت کردیم که بیشتر، برخورد تند خدا با این اقوام و آدما تو ذهنشون برجسته شده تا مهربونی خدا نسبت بهشون.

  تعداد صفحات 239
  قیمت 15000
  دانلود خلاصه کتاب می شود این قدر مهربان نباشی؟
  نظرات
  داود

  سلام لطفا روش خرید کتاب را بفرمایید.